![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8371329
*
nr 837 1329
Spegel
+ 2 st Spegellampetter, Tenn, höjd: 34x44 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 18:52:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 10:23:52
1
200 kr
29/7 09:51:29
2
200 kr
29/7 09:52:02
2
300 kr
29/7 14:49:14
3
300 kr
29/7 16:55:07
4
450 kr
29/7 18:33:08
1
400 kr
29/7 18:34:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar tenn
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 837 1329
Spegel
+ 2 st Spegellampetter, Tenn, höjd: 34x44 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 10:23:52 | 1 | 200 kr |
29/7 09:51:29 | 2 | 200 kr |
29/7 09:52:02 | 2 | 300 kr |
29/7 14:49:14 | 3 | 300 kr |
29/7 16:55:07 | 4 | 450 kr |
29/7 18:33:08 | 1 | 400 kr |
29/7 18:34:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar tenn
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27